אני בטוח שרבים מכם יכולים להזדהות עם התחושה שצריך עוד שעות ביממה. כאילו, 24 השעות שבהן כדור הארץ מסתובב סביב עצמו פשוט רחוקות מלהספיק.

השבוע, עובר עליי שבוע כזה, ויש לי פחות זמן להכניס שעות אימון. עם זאת, אפילו בזמן קצר מאד אפשר להכניס אימונים סופר אפקטיביים שישמרו על הכושר. אימון אחד כזה עשיתי אתמול בערב. כל האימון ארך בסה״כ חצי שעה, אבל חצי שעה כואבת וסופר יעילה (על הטריינר במקרה הזה). אז מה עשיתי?

התחלתי בחימום סופר קצר שכלל 2 דקות ״התנעת מערכות״ בקצב נמוך, משם דקה בקצב טמפו (סביב ה-85% מהוואטים בסף) ולאחר מכן הגברה מהירה אל עבר הסף במשך שתי דקות נוספות (סה״כ 5 דקות חימום). ֿבשלב הזה כבר ראיתי את הדופק במספרים קרובים לאלה של דופק סף וידעתי שהגוף מוכן לעבודה.

אימון טריינר קצר ואיכותי
אימון טריינר קצר ואיכותי

לאחר דקה וחצי של מנוחה, יצאתי לחלק המרכזי של האימון: 5 אינטרוולים של שלוש דקות מעל הסף עם 1.5 דקות מנוחה ביניהם. 3 דקות זה זמן מאד קצר לאינטרוול ולכן הוא מאפשר לעבוד בעצימות גבוהה מאד. זה בדיוק מה שרציתי להשיג באימון הזה – עצימות גבוהה בזמן קצר.

בד״כ מומלץ לנוח במשך 3 דקות אחרי אינטרוולים כאלה. אבל כשיש בסך הכל חצי שעה, עדיף לקצר את זמני המנוחה ולהוסיף זמן בעצימות גבוהה. מעבר לכך, המנוחה הקצרה מוסיפה קושי מנטאלי וגופני נוסף שגם לו חשיבות רבה.

יש תקופות כאלה שפשוט אין זמן, אבל גם בהן אל תוותרו על האימון. אפילו בפחות מחצי שעה אתם יכולים להכניס אימונים סופר איכותיים.

www.trainbyscience.com

אימון קצר כשאין זמן – פוסט מהפייסבוק

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *