שיניתם את דרך האימון שלכם בעזרת מד הוואטים?

אני מניח שיש לכם כבר מד וואטים, ואולי אפילו יותר מאחד. הוצאתם על המכשיר הזה סכום כסף לא קטן בכלל במטרה להתאמן יותר טוב, אבל האם אתם מרגישים שהוא נותן לכם את מה שהובטח? האם הכושר שלכם השתנה בזכותו? האם צורת האימונים באמת השתנתה בצורה ניכרת? אני מניח שלא.

ניתוח נתוני וואטים הוא מורכב

על מנת לעבוד בצורה נכונה עם מד וואטים, צריך שני דברים:

  1. הבנה פיזיולוגית מאד עמוקה של מערכות הגוף
  2. זמן, יכולת ואת הכלים הטכנולוגיים על מנת לנתח כמו שצריך את הקבצים

לרוב המאמנים ובוודאי האתלטים אין את הזמן ואת היכולות על מנת לנתח בצורה מלאה את הקבצים.

לכן, אני מציע שירות ניתוח פיזיולוגי מלא. אסתכל על תקופה ארוכה של הקבצים שלכם וגם על אירועים ספציפיים בעלי עניין משמעותי ונראה מה ״חסר לכם״ ואיך אתם יכולים להשתמש במידע שכבר קיים בקבצים שלכם על מנת לשפר את תוכנית האימונים שלכם.

מקרה לדוגמה

רוכב כביש הגיע אליי עם בעיה מוכרת ״אני מתאמן קשה, יש לי מד וואטים, אבל כשאני מגיע לעליות אני מתפרק ברגע שיש שינוי קצב. נראה לי שאני צריך לשפר את הסף שלי״.

עוד לא פגשתי רוכב שאמר לי שהוא לא צריך לשפר את הסף שלו. אבל לשפר את הסף זה קשה ויכול לקחת תקופת זמן ארוכה למדי. מצד שני, הסף הוא לא הכל, יש עוד יכולות שצריך לעבוד עליהם ויכולות לגרום לכם להיות משמעותית יותר חזקים ״מהסף הנקי שלכם״. לקחתי את אותו רוכב והתחלתי להסתכל על שני דברים: א׳ על אימונים/מירוצים שבהם הרגיש שהוא התפרק. ב׳ על דרך האימונים הנוכחית שלו. מתוך ההתפרקויות שלו היה מאד קל לראות את הבעיה: יש לו הרבה כוח (יכולת חזקה בטווחי זמן הקצרים) אבל המנוע האירובי שלו מאד חלש – היכולת שלו להתאושש ממאמצים מאד חלשה. במקביל הסתכלתי על האימונים שלו והיה קל לראות את הסיפור: הרבה עבודה של אינטרוולים קצרים, אבל לא מספיק עבודה לאורך פרקי זמן משמעותיים.

במקרה הזה הרוכב התחיל אצלי תוכנית אימונים (למרות שניתן גם לקבל את השירות ללא תוכנית וללכת למאמן האישי שלכם עם ההמלצות) ושיניתי את האופי שלהם בצורה משמעותית. 3 חודשים אחר כך הוא כבר כיכב גם ברכיבות קבוצה וגם במירוצים. מה היה אם לא היינו מבצעים את הניתוח? הוא היה ממשיך לדשדש באותו מקום ולא מבין למה הוא לא מתקדם.

מה השירות כולל

  • שיחה אישית מקיפה עליכם כרוכבים
  • מעבר מדוקדק על מספר קבצים בעלי עניין עיקרי (למשל מירוצים חשובים או אימונים משמעותיים במיוחד)
  • ניתוח של תקופת אימונים ארוכה מתוכו תבינו ״איך אתם מתאמנים״ ומה כדאי לשנות
  • ניתוח של החוזקות והחולשות שלכם
  • המלצות אימוניות המבוססות על הפיזיולוגיה האישית שלכם
  • עבור המעוניינים – ביצוע סדרת טסטים למחקר פיזיולוגי מקיף וספציפי

השירות עולה 800 ש״ח ואני מבטיח שאחרי שתקבלו אותו ותתחילו להתאמן בצורה נכונה, תסכימו שהוא שווה הרבה יותר.